Rolnictwo

Produkcja świń

Loszki potrzebują dobrego światła, aby były wysoko produktywne.

Dla ferm świń proponujemy rozwiązania, które zapewniają pełne oświetlenie w budynkach inwentarskich. Z proponowanym systemem oświetlenia możesz poprawić parametry produkcyjne, zapobiec potrzebie powtórnej inseminacji czy wyeliminować ryzyko wystąpienia niezapłodnionych loszek.

Odpowiednie światło jest istotne dla produkcji

lochaWiększość producentów świń wie, że loszki potrzebują dużo światła w sekcjach krycia. Niestety w większości budynki przeznaczone dla loszek nie są wystarczająco wyposażone w światło. Skutkiem tego jest niska produktywność, konieczność ponownej inseminacji czy niezapłodnione loszki. Ważny jest pomiar natężenia światła w budynkach, w których przebywają loszki. Pomiaru dokonuje się na wysokości ok. 40 cm nad podłogą. Zalecana przez weterynarzy moc światła to minimum 100 luksów, ale optymalna ilość to 200 luksów. Ważne jest także, aby oświetlenie było dostępne dla zwierząt przez minimum 17 godzin na dobę. Bardzo częstym problemem jest dostarczenie takiej ilości światła do obszaru budynku, w którym znajdują się świnie, czyli blisko podłogi. Spróbuj zmierzyć poziom światła przy pomocy miernika natężenia światła (luksometru) podczas najbliższej wizyty elektryka lub konsultanta produkcji świń.

O ile poprawi się Twoja produkcja?

Przeprowadzone badania w grupie naszych klientów pokazują jak bardzo widoczna jest poprawa parametrów produkcji świń korzystając z naszych systemów oświetlenia:

  • 85% badanych zauważyło lepszą lub dużo lepszą ruje u macior;
  • 66% producentów widzi większą skuteczność krycia po wyproszeniu;
  • 33% zaobserwowało więcej żywych urodzeń.

Nikt z ankietowanych nie zanotował słabszych wyników produkcyjnych!

Wygląda dobrze, prawda?

  • lepsza ruja 85%
  • większa skuteczność krycia 66%
  • więcej żywourodzonych 33%

Nasz produkt znalazł się w gronie ośmiu finalistów nagrody New Product Tour przyznawanej podczas World Pork Expo!

Pure Solutions-worldporklogo

„Nasze systemy oświetlenia zostały opracowane przy konsultacji z duńskimi ekspertami produkcji świń”

Właśnie tak powstał nowy system oświetleń ledowych, który jest łatwy do zainstalowania na wysokości niewiele powyżej zwierząt. System składa się z listew LED, co czyni go łatwym w montażu i codziennym użyciu, a do tego sprawia, że jest tani w eksploatacji. Listwy LED łączy się odpowiednimi wtyczkami i mocuje za pomocą specjalnych klipsów, co czyni montaż bardzo łatwym i nie wymaga on zaangażowania elektryków.

Oszczędność energii

Właściwe światło przynosi ekonomiczne korzyści Twojej produkcji. Skontaktuj się z nami, a my przygotujemy kalkulację dla Ciebie. Wyliczymy ile możesz zaoszczędzić wprowadzając nasze oświetlenie LED. Z doświadczenia wiemy, że oszczędności sięgają nawet 50-60%.

%

Produkcja mleka

Odpowiednie oświetlenie w budynku inwentarskim pozytywnie wpływa mleczność i płodność krów.

Właściwe światło to wzrost produkcji

Krowy mleczne wymagają 16-18 godzin trwania okresu świetlnego oraz następującego po nim 6-8-godzinnego czasu ciemności. Odpowiednie oświetlenie w budynku inwentarskim pozytywnie wpływa mleczność i płodność zwierząt.

Badania wykazały, że krowy mleczne, które przebywają około 16 godzin we właściwie oświetlonym budynku, mogą produkować przeciętnie 8% więcej mleka. Dodatkowo, u takich zwierząt stwierdzono wyższe pobranie paszy o około 6% oraz lepszą płodność.

Z doświadczeń wynika, że inwestycja w dobre i energooszczędne światło, zwraca się po mniej niż roku.

Niewątpliwą zaletą oświetlenia LED jest brak emisji światła UV, które przyciąga muchy oraz inne owady. Dzięki temu możemy znacząco zminimalizować groźbę przenoszenia przez nie chorób.

Niewątpliwą zaletą oświetlenia LED jest brak emisji światła UV, które przyciąga muchy oraz inne owady. Dzięki temu możemy znacząco zminimalizować groźbę przenoszenia przez nie chorób.

Przemysł drobiarski

Potrzeba dobrego światła w branży drobiarskiej stawia wysokie wymagania dla lekkich rozwiązań.

Dobre światło, wysoka produktywność

farmy-drobiuOdpowiednie światło jest bardzo ważne w przemyśle drobiarskim. Wyzwaniem jest na pewno dostarczenie lekkich systemów oświetlenia. Takie są właśnie proponowane przez nas systemy. Dodatkowo nasze listwy LED zapewniają równomierne rozłożenie światła i pozwalają kurczakom korzystać z całego dostępnego miejsca w pomieszczeniu. Dzięki temu zauważysz mniejsze szkody wynikające z grupowego utrzymania drobiu.

Nasze rozwiązania oświetlenia LED mają możliwość przyciemniania światła.

Zaciekawiły Cię nasze rozwiązania?
Chcesz wiedzieć więcej?
Zostaw kontakt do siebie.

Imię i nazwisko*

Adres email*

Please leave this field empty.

Skontaktuj się!